Сончево време во Македонија ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од 12 до 19, а максималната од 26 до 35 степени.

За време на викендот ќе има промена на времето, наместа ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи, засилен ветер повремено во вид на краткотрајно невреме. Дневните температури ќе опаднат за неколку степени. Така да уживајте во сончевото време но и внимавајте на себе

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *