Денеска во Македонија претпладне ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Утринската температура ќе се движи во интервал од 5 до 11 степени, а дневната од 17 до 25 степени.

Во Штип сончево со мала до умерена облачностТемпературата ќе се движи од 10 до 24 степени. Утре ќе преовладува облачно и посвежо време со повремени врнежи од дожд, наместа поројни, а во југоисточните делови и пообилни врнежи од дожд.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *