Првиот ден од викендот ќе преовладува променливо облачно со сончеви периоди и релативно топло. Во текот на денот ќе дува умерен, а попладне на некои места засилен ветер од јужен правец.

Утре (сабота) ќе биде облачно со засилен ветер од јужен правец, без најавена промена на температурата, додека од недела под влијание на влажен бран ќе има врнежи од дожд кои наместа ќе бидат пообилни и ќе настапи заладување. Од понеделник дневните температури ќе бидат во опаѓање, соопштуваат од УХМР.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *