Синоптичарите за денеска најавуваат сончево време со мала до умерена облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 24 до 32 степена.

Во следните денови ќе преовладува претежно стабилно време, наместа ќе има услови за развој на нестабилна облачност проследена со краткотраен пороен дожд и појава на грмежи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *