Уште само неколку дена не делат од уште една нова година којашто се надеваме дека ќе биде подобра од претходната. Она во што навистина уживаме се прекрасните фотографии од магично накитените европски градови и нивните плоштади.

Разни украси, безброј светкави сијалички, огромни елки, забава за сите возрасти, добра храна и сувенири, секој може да си го пронајде своето празнично задоволство. Некои од европските градови се вистинска новогодишна атракција и совршено место да се помине незаборавно со фамилијата или пријателите.

Доколку некогаш сте сакале да бидете дел од една бајковита новогодишна атмосфера се уште не е доцна……

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *