Времето денеска  од пладневните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. И во наредните денови ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време. Минималната температура ќе се движи во интервал од 11 до 17°C, а максималната од 19 до 26°C. Како што информираат од УХМР, локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со пообилен дожд за кратко време (и над 20 л/м²), силен ветер и изолирана појава на град.

И во наредните денови ќе се задржи променливо облачно и нестабилно време.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *