Сопругата на Силвестер Сталоне, Џенифер Флавин, со која беше во брак 25 години, во петокот поднесе барање за развод.

Џенифер Флавин поднесе барање за „раскинување на бракот и друго олеснување“ од актерот во петокот во округот Палм Бич, Флорида.

Освен што му послужила на актерот документи за развод, Џенифер наводно го обвинила актерот дека криел имот од нивните заеднички брачни фондови.

54-годишната, наводно, барала единствен домен над нејзиниот дом во Палм Бич пред нивната постапка за развод.

Во документите за развод, Џенифер тврдеше дека нејзиниот сопруг Силвестер „крие имот“.

Силвестер Сталоне (76) и Џенифер Флавин (54) се венчаа во 1997 година, а нивната врска првично започна во 1988 година по средбата во ресторан во Беверли Хилс, Калифорнија.

Имаат три ќерки: Скарлет (20), Сикстин (24) и Софија (25). Сталоне е и татко на синот Серџи од претходниот брак со Саша Чак. Неговиот најстар син Сејџ, кој го имаше со Старлин Рајт, почина во 2012 година.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *