Огромна бронзена статуа на пејачката Шакира, висока 6,5 метри, беше откриена во нејзиниот роден град Баранкила, на северот на Колумбија.

Бронзената статуа ја отсликува популарната Шакира во танцов потег што е карактеристичен за кореографијата од нејзиниот спот за песната „Hips Don’t Lie“.

Според информациите на Гугл, Шакира е меѓу најпребаруваните имиња, а пред веста за откривањето на статуата во Баранкила, пејачката оваа година неколку пати беше во очите на јавноста, особено по објавувањето на песната за нејзиниот поранешен партнер , поранешниот фудбалер Жерар Пике.

Шакира беше во центарот на вниманието на јавноста за време на судскиот процес поради даночна измама, а тужбата е покрената во Шпанија, а таа е должна да плати казна во износ од 7,5 милиони евра.

На откривањето на статуата присуствуваа родителите на Шакира Вилијам Мебарак и Нидија Рипол, како и градоначалникот на родното место на пејачката Баранкиља.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *