Многу серии станаа толку популарни Еве кои серии го држат рекордот по бројот на репризи низ светот според вештачката интелигенција. „Пријатели“ популарна американска комедија првично се емитуваше од 1994 до 2004 година, но беше често репризирана на многу телевизиски канали низ светот. „Симпсонови“ беше емитувана во 1989 година и стана исклучително сакана серија која често се репризира. „Семејството Адамс“Се емитуваше во текот на 60-тите години и иако имаше само две сезони, стана култна и често репризирана серија.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *