Сениорската машка ракометна репрезентација на Македонија пристигна во Диселдорф каде ќе ги игра натпреварите од прелиминарната фаза на Европското првенство во Германија. Континенталниот собир ќе се организира од 10 до 28 јануари 2024 година, а ривали на избраниците на селекторот Кирил Лазаров. Се селекциите на Франција, Германија и Швајцарија.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *