Селин Дион таа во неколку наврати јавно проговори за својата состојба, но се чини дека се влошува. Односно синдромот на вкочанета личност, во нејзиниот случај зема се поголем замав. Имено, пејачката сега одлучила да ја продаде куќата во Лас Вегас во која живеела порано, бидејќи се сели во Канада.

Пејачката поради болеста морала да носи вакви радикални одлуки, за да биде поблиску до семејството.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *