Мегапопуларната пејачка Селена Гомез стана првата жена  чии профил на Инстаграм го следат повеќе од 400 милиони корисници. Пејачката за само еден ден добила повеќе од два милиони фанови на нејзиниот Инстаграм профил и стана најследената жена на Инстаграм. Со што Селена ја симна од тронот убавата манекенка Кајли Џенер за „само“ неколку стотици илјади луѓе.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *