Иако сè уште во најава, дуетот Бритни Спирс и Елтон Џон се очекува да биде голем хит, и сигурност да се најде на листата најуспешни музички соработки на сите времиња.Откако се појавија гласини за „песна на летото“ која доаѓа наскоро, Бритни  и Сер Елтон конечно го потврдија нивниот заеднички сингл.Hold Me Closer ќе биде нова изведба на култниот хит на Сер Елтон од 1971 година.Дуетот Бритни- Елтон Џон најверојатно ќе биде една од најдобрите музички соработки.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *