Познатиот македонски актер Сашо Тасевски најавува урнебесно стенд-ап шоу за крајот на годината. Настанот е закажан за 6 декември во кино „Милениум“. Првите сто купувачи заедно со билетот ќе добијат и гратис примерок од романот „Угурсуз“ на Тасевски.  ново, реформирано. Станд-ап шоу. Урнебесна комедија со комплетна вистина“, велат од тимот на комичарот.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *