„Ролинг стоунс“ набргу планира да издаде албум со нова музика, првпат по 18 години, пишуваат британските медиуми. Ова ќе биде прв студиски албум по смртта на тапанарот на легендарниот бенд, Чарли Вотс, минатата година. По смртта на Чарли, постоеше неизвесност што ќе прават понатаму. Имаа закажани концерти, но не беше јасно што потоа. Меѓутоа, сега имаа време да размислат за сè и да почувствуваат дека вистинската работа е да го продолжат она што отсекогаш го правеле како бенд, да направат нова музика и да настапуваат пред своите фанови

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *