Роби Вилијамс со нова песна го најавува албумот за прослава на 25-годишната кариера. Песната го најавува славеничкиот албум  со наслов  „XXV“, кој официјално  ќе излезе на 9-ти септември. Албумот 25 ќе биде издаден дигитално и во стандардни и луксузни -формати  тој е веќе  достапен за однапред нарачка, а ги содржи омилените хитови и песни на на изведувачот.

Во рамките на албумот, покрај новиот сингл ‘Lost’, ќе се најдат и необјавените ‘Disco Symphony’, ‘More Than This’ и ‘The World and Her Mother’.

„Навистина сум возбуден што можам да го објавам објавувањето на мојот нов албум „XXV“ кој слави многу од моите омилени песни во последните 25 години – вели Вилијамс – Секоја песна има посебно место во моето срце, па беше навистина возбудливо. Едвај чекам сите да го слушнат.“

https://robbiewilliams.lnk.to/LOSTTW

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *