По шестгодишна пауза, Ријана се враќа на музичката сцена со нова песна. „Lift Me Up“ ќе биде дел од саундтракот за новиот филм „Black Panther: Wakanda Forever“.

Песната е посветена на Чедвик Боузман, кој почина во 2020 година, а го глумеше Црниот пантер во првиот филм на Марвел за овој суперхерој.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *