Ријана се враќа на музичката сцена  со  две песни. 

Песните се снимени за филмот „Black Panther: Wakanda Forever“ на режисерот Рајан Куглер, кој следниот месец ќе започне да се прикажува во кината ширум САД.

Компаниите „Marvel“ и „Disney“ и издавачките куќи „Def Jam“ и „Westbury Road“ чиј сопственик е Ријана, ќе објават албум кој ќе ги содржи песните од споменатиот филм.

Кон крајот на минатиот месец, „NFL“ најави дека Ријана ќе настапи на полувремето на Супербоул 2023 година.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *