Реал Мадрид ја освои петтата титула во УЕФА Суперкупот и се израмни на врвот на вечната листа со Милан и Барселона. Победникот во Лигата на шампионите во дуелoт во Хелсинки го совлада  Франкфурт (2-0) и стигна до првиот трофеј во новата сезона. Мадридскиот клуб го потвори успехот од 2017 година, кога во Скопје се израдува на последниот успех во Суперкупот. Сега со пет трофеи ја дели првата позиција на вечната листа најуспешни екипи.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *