Реал Мадрид и Манчестер сити се првите екипи кои обезбедија учество во нокаут фазата од фудбалската Лига на шампиони. Двата тима вчеравечер одиграа нерешено на гостински терен и на две кола пред крајот изборија пласман во плејофот.

Резултати на натпреварите од 4. коло во фудбалската Лига на шампиони одиграни синоќа:
Копенхаген – Манчестер сити 0:0
Макаби Хаифа – Јувентус 2:0
Милан – Челзи 0:2
Борусиај Дортмунд – Севиља 1:1
Селтик – Лајпциг 0:2
Динамо Загреб – Салцбург 1:1
ПСЖ – Бенфика 1:1
Шахтјор – Реал Мадрид 1:1.

 

Табела Е-група: Челзи 7 бода, Салцбург 6, Милан 4, Динамо 4.
Табела Ф-група: Реал 10, Лајпциг 6, Шахтјор 5, Селтик 1.
Табела Г-група: Манчестер сити 10, Борусија Дортмунд 7, Севилја 2, Копенхаген 2.
Табела Х-група: ПСЖ 8, Бенфика 8, Јувентус 3, Макаби Хаифа 3.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *