УЕФА  го откри новиот распоред на натпреварите од квалификациите за Европското првенство 2024 година, кое ќе биде организирано од Германија.

Како и според првичниот распоред, циклусот ќе го започне со Малта, а ќе го комплетира со домашен меч против големата Англија.

РАСПОРЕД НА НАТПРЕВАРИ НА МАКЕДОНСКАТА РЕПРЕЗЕНТАЦИЈА:

  • 23 март 2023 Македонија – Малта
  • 16 јуни 2023 Македонија – Украина
  • 19 јуни 2023 Англија – Македонија
  • 09 септември 2023 Македонија – Италија
  • 12 септември 2023 Малта – Македонија
  • 14 октомври 2023 Украина – Македонија
  • 17 ноември 2023 Италија – Македонија
  • 20 ноември 2023 Македонија – Англија

Првите две репрезентации од секоја група ќе обезбеди директен пласман на турнирот.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *