Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со повремени врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 13, а максималната од 17 до 24 степени.

Во четврток ќе се задржи променливото облачно време со сончеви периоди. Во петок и сабота ќе преовладува сончево и потопло време со умерена облачност, а од недела повторно се очекува дестабилизирање на времето.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *