Претпладне времето ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд, а попладне облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северен правец.

Во почетокот на следната седмица ќе преовладува променливо облачно време со повремени врнежи од дожд. Во понеделник ќе дува засилен северен ветер, температурата ќе биде во опаѓање, а на повисоките планини ќе има повремени врнежи од снег.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *