Во Македонија времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и со слаб до умерен, повремено засилен ветер.Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 17 степени, а максималната ќе достигне 31 степен.

До недела претпладне ќе се задржи сончево и топло време за овој дел од годината со мала до умерена облачност и со слаб до умерен претежно јужен ветер. Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, а во недела ќе настапи поголема промена кога под влијание на влажен бран се очекува на повеќе места да биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер од јужен правец.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *