Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно и нестабилно со пороен дожд и грмежи. времето ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд и грмежи. Исто и во Штип ќе има услови за краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд и засилен ветер. За време на викендот продолжуваат врнежите, проследени со ретки грмежи и засилен ветер. Од понеделник времето ќе биде стабилно и потопло.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *