Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со појава на магла по одделни котлини. Преку ноќта во крајните западни делови ќе има услови за појава на краткотраен дожд. Преку денот ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Минималната температура ќе се спушти до минус четири, а масималната дневна ќе достигне 14 степени. Во недела се очекуваат врнежи од дожд, а ветерот ќе се промени во северен.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *