Во Македонија утрово ќе има услови за појава на магла во одделни котлини. Преку денот ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и потопло. Времето денеска ќе биде потопло, со максимална температура до 17 степени. Утре ќе дува засилен ветер од јужен правец што ќе услови дополнително зголемување на дневната температура и забрзано топење на преостанатата снежна покривка. Во недела ќе има локални врнежи од дожд, а ветерот ќе се промени во северен и ќе засилува. Од понеделник температурата повторно ќе се намали.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *