Во претпладневните часови ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди, попладне облачноста ќе се намали.Во текот на денот ќе дува умерен, а во должина на Повардарието засилен ветер од северен правец. Времето денеска ќе биде променливо облачно, со локален слаб дожд.  Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 7 степени, а максималната од 4 до 16.

Од утре следува период на стабилно и суво време со пониски утрински температури.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *