Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 8 до 15 степени, а дневната од 17 до 28 степени.

И следните денови не очекува променливо облачно време, од пладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *