Навивачите на Унион Берлин повторно ја имаат својата божиќна традиција, да се соберат на стадионот и да пејат песни за Божиќ. По двегодишна пауза поради пандемијата на коронавирусот, тие повторно на свој начин го одбележаа големиот празник. „Ова е многу важно за нас, важно е да бидеме заедно, и заедно да ја завршиме годината“, изјави директорот за комуникации на клубот, Кристијан Арбаит.

традицијата се врати и стадионот одново собрал околу 30.000 навивачи.

И Јувентус избраа интересен начин да ги поздрават своите фанови за Божиќ и објавија видео на TikTok во кое Роналдо ги прославува головите против „црно-белиот“ тим со својата традиционална „Siuuu“ во форма на божиќна песна.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *