Најновото продолжение на колтниот акционен филм „ Top Gun “ со Том Круз во главната улога, минатата година имаше ракордна гледаност со заработка од 1,4 милијарди долари, а оваа година излегува таканаречената кинеска верзија. Филмот навистина неодоливо потсетува на американската верзија. Продукцијата на филмот беше поддржана од кинеското воздухопловство и компанија за производство на авиони. Она што е интересно е што „Born to Fly“ требаше да излезе минатата година во октомври, но беше одложен од непознати причини.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *