Времето денеска претпладне ќе биде сончево со умерена облачност, информира УХМР. Попладне и во текот на ноќта на места ќе има развој на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме.

Минималната температура ќе биде во интервал од 9 до 17, а максималната ќе достигне од 26 до 31 степен.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *