Времето денеска во Македонија претежно во северните делови за денеска, се очекува има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе се движи во интервал од 11 до 20, а максималната ќе достигне од 26 до 34 степени.

Утре се очекува нестабилно време проследено со дожд, грмежи и засилен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 16, а максималната ќе достигне 29 степени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *