УХМР информира дека времето во земјава претпладне ќе биде променливо облачно, а од пладневните часови и попладне претежно во западните делови со повремен дожд на планините од снег. Преку ноќта врнежите ќе се прошират насекаде и ќе бидат пообилни.

Минималните температури ќе се движат од 2 до 7 Целзиусови степени, а максималните ќе се искачат од 11 до 16 степени. Врнежите ќе преминат во снег и на повисоките места, а температурите насекаде ќе опаднат.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *