Сите зборуваат за Ноќта на вештерките, но по 1-ви ноември многумина веројатно ќе зборуваат за Божиќ. Со тоа доаѓаат божиќните песни. А сигурно ви текнува и на Божиќниот хит во 1994 година беше објавена омилената божиќна песна на Мараја Кери All I Want for Christmas is You. Минатата година, оваа песна трета година по ред беше на врвот на топ листите на Billboard’s Hot 100. Пејачката заработила повеќе од 72 милиони долари на песната што излезе пред 28 години. Ако песната биде толку популарна и оваа година, нејзината заработка од божиќниот класик би можела да порасне на 75 милиони долари.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *