Музичарот Ферус Мустафов  имаше мозочен удар на 26 април и заврши во болница, но докторите не успеаа да му го спасат животот. По тешко боледување денеска почина легендарниот музичар Ферус Мустафов. Неочекувано за сите нас, свири им горе на анѓелите…

Штип е горд што имаше таков посебен музичар,  неговиот спомен вечно ќе се чува од заборав! Нека почива во мир.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *