По пет години Кендрик Ламар го објави новиот, петти студиски албум и ги сруши Spotify и Apple Music. Албумот наиде на позитивни критики кај многу музичари. На албумот има вкупно 9 песни и е последниот од албумите кои Ламар ги издаде во соработка со ИСТАТА  издавачка куќа Ова е прв албум на Ламар по 5 години. За последниот во 2017 година  доби и Пулицерова награда.Во неговите песни пее за расизмот, сиромаштијата, социјална неправда и насилството, има посебен стил во кој користи џез музика.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *