По одредено одложување предизвикано од пандемијата, Лејди Гага ја започна турнејата The Chromatica Ball. Првиот концерт го одржа во Дизелдорф германската Меркур Шпил-Арена на 17 јули потоа во Стокхолм, Париз и Лондон.

Гага на својот Инстаграм профил го најави и утрешниот концерт 11 август на стадионот  МетЛајф, Источен Радерфорд.

Откако во 2020 година го издаде својот албум „Chromatica“ инспириран од Обединетото Кралство, број 1, Гага конечно го започнува своето ново шоу.

August 11 – MetLife Stadium, East Rutherford, USA

August 15 – Wrigley Field, Chicago, USA

August 19 – Fenway Park, Boston, USA

August 23 – Globe Life Field, Arlington, USA

August 26 – Truist Park, Cumberland, USA

August 28 – Hersheypark Stadium, Hershey, USA

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *