Песната „Physical“ на Оливија Њутн-Џон е прогласена за најсекси песна на сите времиња, а голем хит е и ден-денес, 40 години откако е објавена. Таа се прослави со својот хит „Physical“ кој три децении подоцна беше прогласен за најсекси песна на сите времиња од страна на магазинот „Билборд“, по спроведеното големо истражување.Песната доби спот, кој беше толку прикладен на зборовите на песната што некои ТВ-станици го цензурираа. Оливија Њутн почина во понеделникот на 72 годишна возртаст по речиси 30 години борба со ракот.

 

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *