Претпладне ќе биде облачно со локални врнежи од дожд, попладне променливо облачно и свежо. Минималната температура ќе биде во интервал од 6 до 16, а максималната ќе достигне од 15 до 22 степена.

Како што најави Управата за хидрометеоролошки работи, и утре ќе биде претежно облачно и посвежо со повремени врнежи од дожд. Дневната температура ќе опадне за повеќе од десет степени.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *