Ози Озборн повеќе нема да настапува во живо и ги откажа сите негови претстојни настапи додека се опоравува од операција на ‘рбетот. Тој требаше да ја започне својата европска турнеја во мај, првично закажана за 2019 година, која трипати беше одложувана. Сега е официјално откажана, заедно со некои други датуми во иднина. Претстојна турнеја во Европа и Велика Британија… “никогаш не можев да замислам дека моите денови на турнеја завршуваат вака. Мојот тим моментално смислува идеи каде ќе можам да настапувам без да морам да патувам од град до град и земја до земја.”

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *