На ТикТок од неодамна излезе видео кое го обиколи светот а станува збор за новиот тренд кој се шири преку „Тик ток“, а во кој корисници тврдат дека со истурање и мачкање на пиво на кожата се добива најдобриот тен. Доктори предупредуваат дека овој метод е многу опасен, зошто пивото изложува на ризик од топлотен удар и рак на кожата. Луѓето се изложени на сериозен ризик да развијат сите видови на рак на кожата, а изгорениците на кожата се силно поврзани со развојот на меланом. Имено, без заштитен фактор, потребни се само 10 минути на сонце за да изгори.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *