Подрачјето на нашата земја и денес ќе се наоѓа под влијание на стабилна и сува воздушна маса со сончево време, појава на мала до умерена облачност.

Минималната температура ќе биде во интервал од -12 до -1, а максималната ќе достигне од 3 до 11 степени. Од четврток времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а во источните делови ќе има услови за слаби врнежи. Температурите ќе бидат повисоки во однос на денешните.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *