Утрото студено, а преку ден сончево со мала локална облачност и со слаб ветер од јужен правец. Минималната температура ќе се движи во интервал од 2 до 11°C, а максимумот од 23 до 28°C.До крајот на оваа седмица ќе се задржи сончево време со студени утра, а релативно топло преку денот. Промена на времето со локален дожд и опаѓање на дневната температура се очекува во понеделник.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *