Времето денеска ќе биде променливо облачно наместа со повремени врнежи од дожд.  Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 5, а максималната ќе достигне од 8 до 15 степени.

Како што информира УХМР, до крајот на работната седмица се очекува стабилизирање на времето со појава на магла по котлините со променлив интензитет. Влажен бран со врнежи претежно од дожд ќе го зафати нашето подрачје в сабота попладне и в недела.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *