Во Македонија денеска ќе преовладува облачно и студено време со повремени врнежи од дожд. Минималната температура ќе биде во интервал од 3 до 12 степени, а максималната ќе достигне 15 степени.

Од утре ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и со пораст на температурата.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *