Времето денеска ќе биде променливо облачно и студено. Како што информираат од УХМР, минималната температура ќе биде во интервал од минус 4 до 2, а максималната ќе достигне од 0 до 7 степени.

Во текот на неделава времето ќе биде стабилно и студено со ниски утрински температури.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *