Времето денеска  променливо облачно и посвежо со врнежи од дожд, на места пообилни, особено претпладне во западните делови каде ќе има услови за појава на грмежи. Утринската температура во Штип  ќе се движи во интервал од 2 до 10 степени, а дневната од 8 до 20 степени.

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умеренповремено засилен ветер од северен правец.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *