Балканската музичка ѕвезда Здравко Чолиќ ќе земе дури 130.000 евра за да пее на пречекот на 2024 година на Страдун во Дубровник, пишуваат хрватските медиуми.

– Драги пријатели, се радувам на Дубровник, на дочекот на Новата година на Страдун, најубавата сцена на светот! Ве сака и ве поздравува Здравко Чолиќ – порача пејачот кога беше објавено дека ќе пее во Дубровник.

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *