Дарко Андонов има нов сингл со видеозапис.

„Со кого заспиваш„ е насловот на одличната балада која Дарко ја објави на крајот од оваа 2023 година.

Текстот и музиката се на Кире Јакимов, аранжманот на Дарко Андонов.

Видеото е снимено на неколку познати локации во Скопје.

Инаку претходниот сингл „Мојот свет“ Дарко го издаде во септември истотака со видеоспот во кој се појавува и познатата инфлуенсерка и некогаш ТВ Водителка Деспина Царева.

 

Leave a Comment

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *